Anadolu Üniversiteler Birliği (AÜB) Coşkusu Kırşehir’e Taştı

Anadolu Üniversiteler Birliği (AÜB) Coşkusu Kırşehir’e Taştı

İlki 6 Mayıs’ta Abdullah Gül Üniversitesi ev sahipliğinde başlayan ve 11 ilde gerçekleştirilecek Üniversite Tanıtım Fuarı’nın 4. gününde Anadolu Üniversiteler Birliği üyesi 15 üniversite Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nde üniversite adayları ile buluştu.
Açılan stantlarda alanında uzman personel ile fuarda yerini alan üniversite temsilcileri, üniversite adayı gençlere ve ailelerine bilgi aktardı.

Fuara; Anadolu Üniversiteler Birliği Dönem Başkanı aynı zamanda Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu ile aday öğrenciler katıldı.

Açılış programında konuşan AÜB Dönem Başkanı ve ERÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun, kariyer planlamasının önemli bir süreç olduğunu vurgulayarak, üniversiteleri tanıtmak kadar öğrencilerin hayatlarına yön vermenin de önem taşıdığını söyledi.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil ise tanıtım stantlarını gençlerin gelişimleri ve bilgilenmeleri noktasında önemli gördüklerini belirtti.

Anadolu Üniversiteler Birliği Dönem Başkanı olarak fuarda gençlerle sohbet eden, akıllarına takılan ve merak ettikleri soruları yanıtlayan Rektör Prof. Dr. Fatih Altun, beraberindeki yetkililerle birlikte fuara katılan üniversitelerin stantlarını gezerek stant görevlilerinden bilgi aldı.

Sıradaki durak Yozgat olacak. Üniversite Tanıtım Fuarları sırasıyla; Malatya, Elazığ, Erzincan, Sivas, Tokat ve Amasya’da düzenlenecek fuarlar ile devam edecek.