AÜB 3.Ar-Ge Proje Pazarı Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’nde Gerçekleşti

AÜB 3.Ar-Ge Proje Pazarı Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’nde Gerçekleşti

Anadolu Üniversiteler Birliği (AÜB) tarafından Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen 3.Ar-Ge Proje Pazarı ve Üniversite Tanıtım Fuarı Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlendi.
Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezi’nde geçekleşen 3.Ar-Ge Proje Pazarı ve Üniversite Tanıtım Fuarı açılış programına, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Anadolu Üniversiteler Birliği Dönem Başkanı ve Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Abdullah Gül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cengiz Yılmaz, Prof. Dr. Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Yılmaz, Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kazım Karahocagil, Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber,  Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Gündüz, İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdulkadir Baharçiçek, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emre Biçer, Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Soner Özgen, İl Jandarma Komutanı Alb. Veysel Yanık, üniversitemiz yönetimi, akademisyenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.
Saygı Duruşu ve istiklal Marşı’nın okunması, üniversite tanım filminin gösterimi ile başlayan program, Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi öğrencileri tarafından verilen müzik dinletisi ve açılış konuşmaları ile devam etti.
Etkinliğin açılışında konuşan Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Anadolu Üniversiteler Birliği’nin Kırşehir’den Erzincan’a uzanan geniş bir coğrafyada faaliyet gösteren ve sürekli büyüyen bir birlik olduğuna dikkat çekti.

Anadolu Üniversiteler Birliği Dönem Başkanı ve Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun da konuşmasında, Anadolu Üniversiteler Birliği olarak Anadolu’ya hizmet etmek için çaba harcadıklarını dile getirerek, programa katılan TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal ve ev sahipliğinden dolayı Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent’e teşekkür etti.

Açılış konuşmalarının ardından TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal tarafından sunum gerçekleştirildi.
Etkinlik, plaket takdiminin ardından sona erdi.