AÜB Tanıtım ve Tercih Fuarı Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Ev Sahipliğinde Gerçekleştirildi

AÜB Tanıtım ve Tercih Fuarı Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Ev Sahipliğinde Gerçekleştirildi

Anadolu Üniversiteler Birliği (AÜB) üyesi 15 üniversitenin katılımıyla düzenlenen Üniversite Tanıtım Fuarları kaldığı yerden devam ediyor.
Fuarın üçüncü ayağına Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi ev sahipliği yaptı.
Toplam 11 ilde gerçekleştirilecek etkinliğin 3. gününde Anadolu Üniversiteler Birliği üyesi üniversiteler, Şehit Ömer Halisdemir Meydanı'nda buluşarak, üniversite adaylarına üniversitelerini tanıttı.
Programda yaptığı konuşmada üniversite hayatının gençler için hem akademik hem de sosyal becerilerin edinildiği kritik dönemi ifade ettiğini belirten Niğde Valisi Cahit Çelik, günümüzde üniversitelerin gençler için sosyal, ekonomik ve mesleki gelişim açısından farklı imkânlar sunduğunu söyledi.
Vali Çelik, "Üniversite tercihi yapacak öğrencilerimize Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’ni yakından tanımaları için çağrıda bulunmak istiyorum. Üniversitemiz özellikle son yıllarda gerek öğrencilerimize sunduğu imkânlar gerekse elde ettiği başarılarla adından sıkça olumlu manada söz ettirmektedir. Üniversitemiz barınma sorunu olmayan bir üniversitedir. Bunun yanında Üniversitemiz, bünyesinde birçok yeni programın açılması ile de öne çıkmaktadır" dedi.
Anadolu Üniversiteler Birliği Dönem Başkanı ve Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun; "Gençlere dokunmak, onların gönlüne hitap etmek istiyoruz. Gençlere bundan sonraki yaşantılarında son derece önemli olan kariyerlerini planlama konusunda katkı sağlamak istiyor ve bunu 11 farklı ilde gerçekleştiriyoruz. Öğrencilerimizin şu anda tatlı bir sınav stresi içerisinde olduğunun farkındayız. Hem onların kariyerlerine katkı sağlamaya hem de mesleki anlamda akıllarındaki sorulara cevaplar bulmaya çalışıyoruz. Bu nedenle ben öğrencilerimizin bu stantları ziyaret etmelerini ve üniversiteler ile ilgili bilgi sahibi olmalarını, kafalarındaki mesleklerle ilgili detaylı bilgi almalarını canı gönülden istiyorum" şeklinde konuştu.
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu ise Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’nin 3 yıldır Anadolu Üniversiteler Birliği mensubu olduğunu ifade ederek, birlik üyesi üniversitelerle birlikte yükseköğretimde kalitenin daha da artırılarak sürdürülebilir kılınmasına dönük faaliyetler yürüttüklerini söyledi. Rektör Prof. Dr. Uslu, "Aday öğrencilerimizin sadece büyük metropollerde değil, Anadolu’da da gelişmiş ve nitelikli yükseköğretim kurumlarının olduğunu bilmeleri gerekiyor. Bu nedenle üniversite tercihi yapacak öğrencilerimizle bir araya gelmek ve onlara üniversitelerimizi tanıtmak büyük önem arz ediyor" ifadelerine yer verdi.
Üniversite Tanıtım Fuarı’nda Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi standıyla birlikte Erciyes Üniversitesi, Abdullah Gül Üniversitesi, Amasya Üniversitesi, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi, Fırat Üniversitesi, İnönü Üniversitesi, Kayseri Üniversitesi, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Malatya Turgut Özal Üniversitesi, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi ve Yozgat Bozok Üniversitesi tanıtım stantları yer aldı.
Anadolu Üniversiteler Birliği Üniversite Tanıtım Fuarı’nın 4.’sü ise yarın Kırşehir’de gerçekleşecek.